Prečo sa 4,5 mesačná dcérka v noci budí?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

moja 4,5 mesačná dcéra asi týždeň nechce ležať na chrbáte, dvíha sa a je nervózna. Inak je to kľudné a spokojné dieťa. Keď ide spať, tak ju väčšinou zabalím do perinky. Má cumlík. Posledné dni je pri zabalení do perinky nervózna. Tak ju radšej nechám voľne. Prvý spánok do prvého dojčenia je nervózna, stále vyberá cumeľ, škriabe sa na tváričke, budí sa a plače.

Ako jej môžem pomôcť?

Čo jej môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

povedala by som, že jej je teplo. Ale môže byť milion iných premenných, ktoré sa bohužiaľ dajú rozobrať iba veľmi podrobným rozhovorom.

Okrem toho je možné, že má istú formu štvormesačnej spánkovej regresie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas