Prečo sa 3,5 mesačný syn zlostí?

Zodpovedané
10. nov 2021

Dobrý deň,

syn má 3,5 mesiaca. Doktorka hovorila, že sa mu začínajú posúvať vyššie zúbky. Keď leží, tak sa zaprie o nožičky. Hlávku má položenú a dvíha zadok a chrbátik. Vie sa aj zlostiť. Včera sa skĺbil do klbka, rúčky mal pri hrudníku zaťaté v päsť a zlostil sa.

Môže to byt spojené so zúbkami?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám povedať, či ide o zlostenie sa alebo iné prejavy. Treba dieťa vyšetriť, či je motoricky v poriadku, či nejde o hypertonus. To vyšetruje vždy pani doktorka na prehliadkach, či nemá reflux.

Ak nie, môže ísť o prejavy zlosti, či skôr bolesti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas