Prečo sa 2,5-ročné dieťa každú hodinu budí s plačom?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

syn má 2,5 roka. Od 8. mesiacov sa začal počas poobedného a nočného spánku budiť každú hodinu s nezastaviteľným plačom. Trvá to stále. Okolo roku som to oznámila pediatričke a tá mi povedala, že to je normálne a jedná sa len o nejaké obdobie. Môj názor je, že takýto stav nemôže trvať takú dlhú dobu.

Máte s takýmto prípadom skúsenosť?

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to naozaj veľmi dlhá doba, netypicky dlhá doba. Ono k tomu, aby sa niečo dalo dojsť by bol potrebný dlhší rozhovor, kde by sa zameralo na jeho psychické prežívanie, stravu, predspánkové rutiny, screen-time, zmeny v živote. To tento mail presahuje.

Na internete je viac holistických spánkovýchporadkýň (spoplatnená služba), ktoré sa venujú rôznym spánkovým problémom. Ak máte na to priestor, nejakú by som oslovila pre pomoc. Napr: túto https://www.spinkajbabo.sk/

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas