Prečo mojej 6 ročnej dcérke rastú extrémne pomaličky vlásky?

Zodpovedané
8. jan 2020

Dobrý deň,

moja 6 ročná dcérka má extrémne krátke vlasy. Sú vlnité a nie je ich veľa, ale ani málo.

Za 6 rokov bola strihaná 2x,,aj to len vzadu maximálne.2 cm. Do minulého roka nemala vlásky ani po plecia. Za posledný rok jej vzadu narástli o 10 cm.

Problém je, že jej vlásky okolo uší, v kútoch a ofinka rastú ešte pomalšie ako tie vzadu. Majú maximálne 4 - 5 cm. Dcéra je zdravá. Chorá nebýva vôbec. Endokrinologické vyšetrenie a aj výsledky krvi sú v poriadku, nechýbajú jej žiadne vitamíny.

V čom by mohol byť problém?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

reálne, čo by som dala vyšetriť, máte vyšetrené.

Z mojej skúsenosti by mohlo pomôcť dcérku veľmi dokrátka vystrihať - až vyholiť, po čom by mohli vlásky začať rásť intenzívnejšie a pevnejšie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas