Prečo moja týždňová dcérka nepriberá?

Zodpovedané
23. dec 2019

Dobrý deň,

moja týždňová dcérka sa narodila s váhou 4 500 gramov. V pôrodnici schudla na 4 100 a pred odchodom pribrala na 4 180 g. Doma zase schudla na 4 100 g.

Dojčím ju, mlieko mám. Zaspáva spokojná a spí ah 3-4 hodiny. Nakojím ju a zase zaspí. Je spokojná.

Prečo nepriberá?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

počas prvých 10 dní dieťatko chudne, je to plne bežné. Takže žiaden strach.

Začne priberať od 2. týždňa. Vy pekne dojčite každé 3 - 4 hodiny, hladkajte ju, ľúbte, buďte v pokoji mamička, je to úplne v poriadku.

Máte krásny vianočný darček, tešte sa 🙂

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas