Prečo môj 6 ročný syn nevládze, je bledý a má kruhy pod očami?

Zodpovedané
24. feb 2020

Dobrý deň,

môj 6 ročný syn býva v poslednej dobe unavený. Je bledý a má kruhy pod očami. Nevládze ako kedysi. Od leta schudol skoro 3 kg. Krvné testy má v poriadku a naša doktorka ani nevidí, kde by mohol byť problém. Neposlala ho na žiadne iné vyšetrenia.

Na aké vyšetrenie sa máme objednať?

Syn rád športuje, hrá hokej, korčuľuje a cvičí s tatom. Má aj trojmesačného brata a nezdá sa mi, že žiarli. Je rozumný brata stále túli a dáva na neho pozor.

Čo sa týka jedenia, tak je slabý jedák od malička. Váži ledva 16 kg, v lete mal 18,5 kg.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

chorý výraz dieťaťa by som pripisovala anémii, ale krvný obraz má v poriadku.

Treba spraviť dif.dg. prečo schudol, a prečo je unavený. ja by som rozmýšľala nad možným ochorením štítnej žľazy, celiakiou, parazitmi a srdcovou vadou (to je najmenej pravdepodobnejšie).

V prvom rade by som si odobrala hormóny ŠŽ. Ak by boli v poriadku, tak určite do gastra na prešetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas