Prečo máva syn v noci záchvaty kašľu?

Zodpovedané
2. jan 2022

Dobrý deň,

2,5 ročný syn pred 9 dňami dobral atb Cefzil. Mal CRP 28, teploty 38 - 39°C a nádchu. Teplotu a ani nádchu už nemá, ale každú noc kašle. 3 - 4x za noc má záchvat kašľu.

Cez deň ani len náznak kašľu.

Je kašeľ dozvukom choroby?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to doznievanie po ochorení. Takýto kašeľ môže trvať aj týždeň až dva. Dôležitý aspekt je aj to, či je izba pred spánkom dobre vyvterená a či sa v nej kúri. Suchý vzduch môže chlapčeka ku kašlu viac dráždiť, rovnako ako zatekajúce hlieny (preto pre spánkom je potrebná dobrá tolaeta nosa a spánok vo vyvýšenej polohe). Okrem toho odporúčam denne aspoň 3x inhalovať Vincentku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas