Prečo máva moja dcérka zelené soplíky?

Zodpovedané
21. nov 2019

Dobrý deň,

moja dcérka máva občas zelené sople. Dva dni máva k tomu aj teplotu, na tretí deň teplota pominie a zelené sople zmiznú na štvrtý deň.

Čo to môže byť?

Lekár nám povedal, že k nemu máme ísť až vtedy, keď bude mať teploty tri dni. A aj keď prídeme skôr, tak nám dá len Pamycon. Či už Pamycon užíva a či nie, tak sople prejdú na štvrtý - piaty deň.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

občasné zelené sopliky a teploty (predpokladám ze iba zvýšene nie horúčky), ktoré samé prejdú po 3 dňoch naozaj netreba liečiť.

Ak sa stav opakuje môže byť na vrub baktérie v nose, ktorá je možno odolná voči Pamyconu, ale je otázne ci by vôbec bolo nutné celkové preliečenie ATB nakoľko to dcérka zvláda aj bez toho.

Doporučujem používať nosné probiotiká, k tomu buď morskú vodu alebo konvičkovanie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas