Prečo máva 6-ročný syn nevoľnosť po zobudení?

Zodpovedané
26. júl 2022

Dobrý deň,

6-ročný syn sa občas ráno po zobudení sťažuje na to, že mu je zle. Nejde o nič výrazné. Len povie, že mu je zle, chytí sa za brucho a pokračuje v bežnej činnosti. Odoznie to po krátkom čase samo nezávisle na tom, či mu dám niečo malé na zjedenie, alebo či ho nechám len tak. Myslím, že so psychikou to súvis nemá, žiadne problémy a ani zmeny nezažíva.

Čo by mohlo byť príčinou toho, že sa ráno necíti dobre?

Čo môžeme vyskúšať?

Ďakujem

Dobrý deň,

príčin môže byť viac - od zmenenej mikrobioty, cez infekcie, či intolerancie. Problém sa bohužiaľ nedá riešiť cestou online poradne. Je potrebná klasická diagnostika lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas