Prečo mal 7-ročný syn po 3 dávkach Broncho-Vaxom moraxellu vo výtere?

Zodpovedané
23. feb 2023

Dobrý deň,

môj 7-ročný syn dobral 3 dávky Broncho-Vaxom ako podporu pri alergii. Všetko bez problémov. Po 3 týždňoch od dobratia mal 7 dní vysoké horúčky nad 40 stupňov. Nič iné iba toto. Išli sme k doktorke, urobila výter a v krku vyšla masívne pozitívna Moraxella.

Ako sa mohol dostať do tohto stavu?

Syna nakoniec musela riešiť privolaná 112, pretože pri horúčkach zamdlieval.

Ďakujem

Dobrý deň,

pretože došlo k tomu, že sa baktéria v tele premnožila a spôsobila ochorenie. Broncho-Vaxom nechráni telo ako nejaký štít pred nákazami, ale zvyšuje prirodzenú imunitnú odpoveď organizmu na infekcie dýchacích ciest.

Preukázalo sa, že BRONCHO-VAXOM je účinný pri prevencii miery výskytu infekcii u detí s opakujúcimi sa infekciami a u hospitalizovaných pacientov počas obdobia liečby.

U pediatrických pacientov s chronickým respiračným ochorením sa účinnosť lieku BRONCHO-VAXOM preukázala pri znižovaní miery infekčných exacerbácií. A to napríklad u pacientov s chronickou rinosinusitídou, opakujúcou sa tonzilitídou a dýchavičnosťou/astmou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas