Prečo má syn bolesti bruška a nechuť k jedlu?

Zodpovedané
4. okt 2021

Dobrý deň,

syn mal pred 2 týždňami bolesti bruška. Zvracal, bol malátny a neskôr mal horúčku. Na druhy deň bol už v poriadku. Prešli 2 týždne a má znova bolesti bruška. Zvracia a nemá žiadnu chuť k jedlu. Je malátny, bledý a zo všetkého ho naťahuje.

Môže mať za taký krátky čas črevnú virózu?

Môže mať podráždené slepé črevo alebo pankreas?

Ďakujem

Dobrý deň,

pankreas nie, slepé črevo by mohol, s tým však u detí ide aj zvýšená teplota, hnačka, vracanie, a bolesť sa stupňuje v rámci dní, nie že ustúpi na 2 týždne.

O čo ide teraz Vám neviem povedať, ale môže ísť aj o ďalšiu virózu. Ak sa stav vyvíja k horšiemu, synček je malátny a vracia, tak je na mieste návšteva lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas