Prečo má štvormesačná dcéra divne zapáchajúcu stolicu?

Zodpovedané
4. feb 2022

Dobrý deň,

moja štvormesačná dcéra má divne zapáchajúcu zelenú a niekedy zelenožltú stolicu. Trvá to asi tri týždne.

Výter a vyšetrená stolica sú v poriadku. Neužíva žiadne lieky.

Do troch mesiacov bola vždy výlúčne dojčená. Počas štvrtého mesiac prešla na umelé mlieko. 1x do dňa mala MM, teraz už výlučne UM.
Nepije žiadne špeciálne upravované mlieko (ani HA, ani AR).

Zápach stolice je občas ako keby s acetónom. Občas ide o kyslejší zápach. Vodu jej dávam. Občas ju vypije, občas vôbec. S príkrmami sme ešte nezačali, máme to v pláne v nasledujúcich dňoch.

Čo nám odporúčate?

Ako zistíme, kde je problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusí byť problém nikde, pokiaľ dcérka prospieva, priberá a je spokojné bábätko.

Nie je potrebné jej dávať vodičku. Problém môže byť aj z toho. Kým nie je dieťa prikrmované, tak vodičku piť nemusí. Nasaďte jej probiotiká Probiofix baby. Keď začnete prikrmovať, tak Probiofix imun baby užívať kontinuálne denne do cca 9 - 12 mesiacov.

Neviem aké mliečko dávate, ale veľa mamičiek na Nutrilone popisuje zelenú stolicu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas