Prečo má moje bábätko výsyp a teplotu?

Zodpovedané
8. nov 2020

Dobrý deň,

moja dcérka má od utorka horúčky, včera najvyššia 38,6°C. Predvčerom sa jej začal výsyp na nožičkách - len na chodidlách. Teraz sa jej to ťahá po celom tele.

Ten výsyp je ako keby pod kožou, nie vystúpený. CRP zvýšené nemá.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri mnohých virózach je zároveň prítomný exantém - výsyp - na tele.

Odporúčam Vám znižovať teplotu, dcérku dostatočne hydratovať, na výsyp zatiaľ nedávať nič, je to zrejme sprievodným príznakom virózy a po jej odznení odznie aj výsyp.

V prípade, že by teploty trvali viac ako 3 dni, mala známky dehydratácie, bola by spavá, apatická alebo naopak veľmi predráždená a výsyp bol svrbivý, rozširujúci sa, bolestivý, tak navštívte lekára. Inak stačí domáca liečba.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas