Prečo má moja 21-mesačná dcérka červenú pošvu po antibiotikách?

Zodpovedané
5. jún 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Dcérke zistili moraxellu catharalis, užívala týždeň antibiotiká Penicilinove. Aj napriek užívaniu probiotík má dcérka veľmi červené vnútro pošvy - celé vnútro okolo klitorisu a pyskov. Nemá výtok a ani nevyzerá, že ju to svrbí. Má to červené a opuchnuté. Zaparenina to nie je, nakoľko už je dlhšie odplienkovaná.

Ako jej môžem pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

kúpte repík a spravte kúpele v repíku + denne 1 biely jogurt. Po každej stolici umývať genitál mydlom a nechať ju aj behať naholo po byte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas