Prečo má môj 6 týždňový synček bolesti bruška?

Zodpovedané
25. aug 2019

Dobrý deň,

môj syn bude mať pondelok 6 týždňov. Doteraz bol veľmi kľudný, ale to sa asi pred dvoma dňami zmenilo. Plače, je nervózny, tlačí ako o život, má celú hlavu červenú pritom a kope s nožičkami.

Keď mu pocvičíme s nohami, tak sa vyprdká, ale neukľudní sa. Kaká skoro do každej plienky a má žltú stolicu. Tá je trošku redšia. Keď ho nakojím, tak sa upokojí. Cez deň to je ešte tak ako v pohode, príde to na neho večer. V noci to pretrváva. Ak sa trošku napapá, tak zaspí naspäť asi na dve hodinky a potom sa zas budíme na to, že silou mocou tlačí a plače.

Kojenie ho väčšinou vždy upokojí. Nemôžem povedať, že má zápchu. Pri kakaní sa mu uľaví, ale tak isto by som mohla povedať, že má hnačku. Kaká veľa.

Berie probiotiká Probio-Fix a Vigantol.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ide o dojčenskú koliku.

Odporúčam Vám deflatulenciá - buď Espumisan alebo Sab Simplex. Užívať treba dlhodobo 5x denne.

Výsledok sa dostaví často až po 3 dňoch užívania. Je vhodný na dlhodobé užívani, aspoň do 3. mesiaca života.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas