Prečo má dcéra zelenožltú stolicu?

Zodpovedané
26. sep 2019

Dobrý deň,

moja dcéra berie Maltofer a Espumisan a Probiofix. Stolicu má zelenožltú, niekedy do oranžova. Občas ju má riedku, inokedy mierne hustú.

Je to normálne?

Je Sunar AR comfort dôvodom takejto stolice?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

farba stolice sa môže meniť napríklad podľa dokrmov. Maltofer taktiež mení farbu stolice - na tmavšiu, ale aj (ako sa pýtate) umelé mliečka menia farbu stolice.

Ak stolica nie je krvavá, dcérka nemá bolesti bruška, vetry odchádzajú, nevracia, plienky sú mokré, tak samotná farba stolice nie je smerodajná a teda nie je problémom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas