Prečo má 9 ročný syn opuchnuté oči a nadmerne sa potí?

Zodpovedané
19. máj 2020

Dobrý deň,

môj takmer 9 ročný syn sa dnes ráno zobudil s opuchnutými očami. Najprv sa mi zdalo, že má opuchnuté len tie vačky pod očami, ale teraz pozerám, že má asi spuchnuté trochu aj horné viečka.

Môže ísť o prejav alergie?

Zistené nemá nič, ani nemal doteraz taký problém. Na svrbenie, či ďalšie príznaky sa nesťažuje. V noci sa dosť extrémne potí a zapácha mu moč. Raz mu lekárka pozerala moč, mal ho v poriadku, ale to bolo už dávno.

O aký problém ide?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o prejav alergie, problém s obličkami.

Ak opuch pretrváva odporúčam návštevu lekára. To, že nemá iné prejavy (svrbenie, pálenie, slzenie) neznamená, že nepôjde o alergiu.

Opuch očí, pri ktorom sa zároveň vyskytne opuch genitálu, predkolení, zmeny v močení, zvýšený tlak súvisí s ochoreniami obličiek.

Odporúčam návštevu lekára.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas