Prečo má 9 ročná dcérka na niektorých častiach oranžovú pokožku hlavy?

Zodpovedané
5. nov 2019

Dobrý deň,

už dávnejšie som si všimla, že moja 9 ročná dcérka má na niektorých miestach hlavy pod vlasami oranžovú pokožku. Tá sa jej neodlupuje, nesvrbí ju to. Sú to také hniezda. Nie je to zdravý stav pokožky ako má na iných častiach vlasov.

Myslela som, že má zle umytý šampón /používa Linola na citlivú pokožku/, ale nakoľko má veľmi dlhé vlasy, pomáham jej s umývaním ja a dám si záležať na oplachovaní.

Aktívne pláva, ale chlórom to asi nebude.

O aký problém môže ísť?

Aký šampón by ste mi odporučili?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

s Vašou otázkou (aj s dcérkou) by ste mali navštíviť kožnú lekárku. Tá si priamo stav pokožky pozrie, zhodnotí ho a určite aj navrhne vhodný šampón.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas