Prečo má 9 mesačný synček červené líca a drobné vyrážky?

Zodpovedané
9. apr 2021

Dobrý deň,

9 mesačný synček má už mesiac na lícach takýto výsev. Červené líca máva dlhodobo zo zúbkov. Aktuálne sa mu prerezávajú 4 naraz. Začervenanie máva najviac k večeru, ale spravili sa mu takéto drobné vyrážky. Novú potravinu som nezaviedla, všetko čo papal som skúšala 3 dni a bez reakcie. Líca máva takéto odkedy mu idú zúbky.

Naša pediatrička najskôr kázala natierať calcium panthotheticum, no nepomohlo. Teraz máme Bepanthen Sensiderm a zlepšenie nevidím. Inde po tele vyrážky nemá, ani teploty a občas večer má 37,1 po odčitani.

Prášok som nemenila a ani ho nekrémujem. Ničím okrem tých masti od lekárky. Pije umelé mlieko. Kravské som skúšala raz, ale bolelo ho bruško tak som vysadila.

Z čoho to môže mať?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

zo zubov to nie je, mne to pripadá ako prejav atopického ekzému. Skúsila by som kozmetiku typu Bioderma Atoderm alebo La roche possay Lipikar.

Veľmi pravdepodobne je súvis s potravinou, neviem Vám povedať s akou. Treba na to prísť ale jedine tak, že budete prísne zapisovať všetko s ohľadom na stav kože..

Je to trošku komplexnejšie - úplne vynechať rajčiny, zeler (aromatické zeleniny), cesnak, cibuľa, citrusy, jablko iba šúpané. Ak nepomôže treba rozmýšľať aj nad vplyvom UM.

Vhodné je aj podávania antihistaminík, ale to po dohovore s Vašou pani doktorka, ktorá však evidentne nerozmýšľa týmto smerom ako ja...takže najprv skúste to čo som písala (kozmetika + obmedziť jedálniček).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas