Prečo má 9 mesačný syn často ruky zovreté v päsť?

Zodpovedané
13. nov 2019

Dobrý deň,

môj 9 mesačný syn má často rúčky zovreté v päsť. Psychomotoricky je viac menej ok, aj keď ešte nesedí. Plazí sa, pohupuje sa na štyroch sem štvornožkuje. Začína sa stavať o nábytok.

Ale často má ruky v päsť v polohe na brušku. Aj keď sa s ním hrám, leží na chrbte a učím ho robiť ťapi ťap, tak má pravú ruku zovretú.

Čo to môže spôsobovať?

Je to problém?

Ďakujem za Vašu odpoveď

Dobrý deň,

čo sa týka hrubej motoriky vyzerá byť synček v poriadku.

A čo sa týka zovretia jednej pästičky, je to určitá anomália vo vývoji, ktorú by ste mali odkomunikovať a ukázať obvodnému lekárovi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas