Prečo má 7 mesačný synček modrinku na pere?

Zodpovedané
30. aug 2019

Dobrý deň ,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 7 mesačného synčeka, ktorému sa robí na dolnej pere modrinka, ktorá má až fialovú farbu. Synček vôbec neplače, papá pekne, stále hryzie ručičky a hračky. Všetci mi hovoria, že je to kvôli tomu, že všetko ohrýza.

Aký je Váš názor?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť práve preto, že tlakom na iné predmety dochádza k zakrvácaniu - teda k tvorbe modrinky.

Môžete mu dávať Cebion multi sirup 5 ml denne na posilnenie cievnej steny.

Ak modriny nie sú inde na tele, netvoria sa spontánne - bez traumy, synček nie je veľmi bledý, spavý a netvoria sa mu ani iné kožné nálezy, tak sa netreba ničoho obávať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas