Prečo má 5 ročný syn stále zachrípnutý hlas?

Zodpovedané
23. aug 2021

Dobrý deň,

môj 5 ročný syn má stále zachrípnutý hlas. Strašne veľa rozpráva, ide stále od rána do večera, niekedy aj veľa kričí. Teraz mal rotavírus, tak bol dva dni na infúziach.

Nerozprával a keď po dvoch dňoch začal, tak ja som prvý raz počula jeho detský hlások. Ale už je zas rozkecaný a je znova zachrípnutý.

Prečo je tomu tak a ako mu pomôžem?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám povedať prečo. Nemyslím si, že by išlo o nejakú patológiu. Skôr o to, že každý má inú "rezervu" hlasiviek - ale nie som ORL lekár (ktorý má v odbornosti hlasivky). Neviem si však predstaviť či by Vám vedel odpovedať vôbec aj ten..

Každopádne zachrípnutý asi bude skrz námahy, niečo ako hlasový pokoj spôsobilo, že bol hlas dočasne nezachrípnutý.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas