Prečo má 5 ročná dcéra v oku bielu vyrážku?

Zodpovedané
4. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej 5 ročnej dcérky. V oku na spodnej linke sa jej spravila ako keby mala biela vyrážka, ktorá ju nebolí a ani neškriabe. Boli sme u našej detskej doktorky a tá jej dala masť a kvapky Pamycon.

Po týždni sme boli na kontrole, nič sa nezmenilo. Teraz má naša očná 2 týždne dovolenku. Doktorka nám opäť dala tie isté kvapky a mastičku.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne pôjde o hordeolum - ľudovo jačmeň.

Hordeolum externum je akútny ohraničený zápal riasových folikulov mihalníc. Najčastejšia etiológia baktéria– Staphylococcus species.

Dcérka môže mať aj tieto symptómy: pocit napätia v oblasti mihalnice, akútny jednostranný opuch mihalnice s erytémom a hmatným podkožným uzlíkom. V liečbe používame teplé obklady a jemná masáž mihalnice, ATB masť napr. Erytromycin, pri chronických
stavoch incízia a drenáž (to je rozrezanie toho "bieleho"pupenca.

Uvidíte ako to pôjde na liečbe zvolenej lekárom.

Niekedy je potrebné aj časoví obdobie 2 týždňov, posilnila by som aj imunitu Nutrilon B.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas