Prečo má 5 ročná dcéra už 4 týždne trvajúci kašeľ?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

moja 5 ročná dcéra má hlienovitý kašeľ už 4. týždeň. U doktorky sme boli prvýkrát, keď dcéra kašlala cca 8. deň. Dostala Solmucol. O niekoľko dní doktorka Solmucol vymenila na zelený Trifed, no malá kašlala ďalej. Vtedy jej predpísala Amoksilkav sirup a zase Solmucol namiesto Trifed. Odvtedy už aspoň v noci nekašle, ale cez deň stále. Zajtra máme vysadiť Amoksiklav. Horúčku zatiaľ nemala. Sestrička (sú dvojičky) je pritom úplne zdravá.

Je to normálne, že tak dlho jej neprejde?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem sa bez vyšetrenia a celkového poznania prípadu vyjadriť, ale napríklad po virózach kašeľ môže pretrvávať zopár týždňov.

Po 4- 6 týždňoch sa však pokladá už za chronický a je vhodné sa zamerať na zistenie jeho príčiny podrobnejšie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas