Prečo má 4-ročná dcérka už mesiac kašeľ?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

dcéra bude mať 4 roky a od 11. septembra má suchý kašeľ. Následne jej nastúpili klasické soplíky, neskôr to preustilo do hustých hlienov. Tie išli von len odsávačkou. Z toho sa jej chytilo aj uško a začala brať nejaké sirupy. Potom pekne vykašliavala. Problém je, že kašeľ trvá do dnešného dňa. A dnes nastúpili znova žlté husté sople. Vystriedali sme milión sirupov, no nič nezaberá. Dcérka nebola už mesiac v škôlke.

Kašlať začne ráno po prebudení a nevie skončiť. Až ju z toho nadrapuje. Počas dňa zakašle sem tam. Teda najviac pri nejakej pohybovej činnosti

Výsledky z výterov máme mať v stredu.

Čo by jej mohlo byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

inhalovať Vincentkou 3x denne + dôsledná toaleta nosa predtým. Inak Vám takto na ďialku nič iné poradiť neviem.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas