Prečo má 20-mesačná dcérka už dva mesiace výtok z nosa?

Zodpovedané
7. jún 2022

Dobrý deň,

moja 20-mesačná dcérka má už skoro 2 mesiace výtok z nosa. Už som skúšala všelijaké morské vody a aj Nasivin pre deti. Výtok z nosa pretrváva.

Môže ísť o alergiu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

alergia sa ešte v tomto veku celkom nezvykne prejaviť výtokom z nošteka.

Osobne by som určite vyhľadala ORL lekára. Niekedy je za takýmto výtokom z nosa nedopovedajúcim na liečbu, napriek bezpečnému zdravému prostrediu, môže byť niečo prozaické ako napr. "zabudnutá hračka v nose".

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas