Prečo má 20 mesačná dcéra zväčšený prsník?

Zodpovedané
18. máj 2021

Dobrý deň,

mojej 20 mesačnej už rok nedojčenej dcére sa zväčšil pravý prsník. Má viditeľné žľazy. Na dotyk je prsník tvrdý.

Naša pediatrička povedala, že je to normálne a že to tak môže mať aj rok. Vraj má hormonálnu zmenu. Inak ju nevyšetrila a ani nikam neposlala.

Je to podľa Vás v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúsila by som sa zamyslieť, či dcérka nepreferuje kuracie mäso a na mesiac by som ho z jedálnička vyradila. Obsahuje veľa rastových faktorov a stáva sa, že aj chlapci aj dievčatá majú prsníky z tohto zväčšené.

Na druhej strane píšete že je vyslovene tvrdý, zväčšený iba 1. Chcela by som nejakú diagnostiku, aspoň sonografiu danej oblasti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas