Prečo má 17 mesačný synček už niekoľko dní teplotu?

Zodpovedané
2. apr 2021

Dobrý deň,

mám 17 mesačného syna, ktorý bol pred 8. dňami očkovaný vakcínou MMR. Momentálne mu rastú očné zúbky. Synček má už štvrtý deň teploty
okolo 39°C. Každých 7 hodín mu podávam Nurofen.

Predpokladám, že horúčky má zo zúbkov, príp. z kombinácie zúbkov a reakcie z vakcíny. CRP mal ok, problémy s cikaním nemá, nekašle a nie je ani nachladnutý.

Aký je Váš názor?

Čo iné mohlo okrem zúbkov spôsobiť teplotu?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že reakcia na očkovanie, zúbky. Dôležité je, že ste boli u lekára a vylúčil sa bakteriálny infekt.

Môže však ísť aj o iný typ infektu hoci nemá prejavy kašeľ soplík. Ak by pretrvávali horúčky naďalej (viac ako 5 dní), treba opätovne vyšetrenie, aj s močom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas