Prečo má 13 mesačný syn už tretí deň červené líčka?

Zodpovedané
21. apr 2019

Dobrý deň,

náš 13 mesačný synček má už tretí deň takéto červené líčka. Má to i na nohách, ale tam to nie je až také začervenané. Na dotyk je to drsné a vyzerá to ako detská krupica. Rany nemokvajú.

Natieram ho krémom na atopickú pokožku, dávame Fenistil, kúpeme ho len v čistej vode. Zrejme ho to svrbí, lebo býva nepokojný. Novú potravinu sme nezavádzali. Syn je kojený. Ku kožnej lekárke sme objednaní na koniec apríla.

Mám aj ja obmedziť nejaké alergénne potraviny, keď kojím?

Ako mu mám pomôcť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

obmedzte všetky alergizujúce potraviny. Aj vo Vašej strave, synčekovi ani nič nové nezavádzajte.

Dávajte mu Fenistil, plus premasťujte pokožku ako aj robíte.

Kožné vyšetrenie je vhodné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas