Prečo lekári nechcú dať 5 mesačnému dieťaťu, ktoré má zležanú hlavičku ortézu?

Zodpovedané
18. feb 2022

Dobrý deň,

môj 5 mesačný syn má zležanú hlavičku. Videla ho už aj neurologička a aj fyzio lekár (kvôli zavretým pästičkám, nie hlavičke). Obaja lekári mi odpovedali, že to je mierne a riešiť to netreba.

Na vlastnú žiadosť som mu dala skontrolovať hlavičku. Má asymetrickú brachycefaliu tesne za hranicou strednej deformity, čiže ťažká deformita. To mi príde už dosť vážne.

Prečo mi nechcú dať na odporúčanie ortézu?

Je šanca, že sa to upraví bez pomoci?

Polohovanie neprichádza do úvahy. Hlavičku si dá kedy chce a ako chce. Som teraz v maximálnej neistote.

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám povedať. Skúste ísť do centra, kde dávajú kraniálne ortézy na premeranie. Tam Vám určite budú vedieť povedať viac.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas