Prečo ide štvormesačnému synovi zápach z uška?

Zodpovedané
11. jan 2021

Dobrý deň,

syn má skoro 4 mesiace a už vyše mesiaca cítime zápach z uška. Pýtala som sa na to pediatričky, pozrela mu tam a nič zapálené nevidela. Syn neplače, dobre spinká a aj papá.

Odporučila skúsiť Burowe kvapky. Kvapky dávame. Na 2 dni zápach zmizne, ale hneď sa presunie na druhé uško a takto je stále dookola.

V čom môže byť problém?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak nie je v uškách zápal (ktorý jednak pani doktorka vylúčila a jednak nemá žiadnu kliniku), tak potom jedine z tvorby mazu. Ušká ošetrujte, denne vytierajte čistou plienkou po kúpkaní.

Nie je možné, že napríklad sa mu tam dostane mliečko počas kojenia (keď sa odstaví a mliečko vstriekne alebo zatečie do uška)? To zvykne dosť nepekne smrdieť, keď zaschne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas