Prečo dvojročné dieťa nechce chodiť kakať na nočník?

Zodpovedané
20. jún 2020

Dobrý deň,

moja dvojročná dcéra má problém kakať. Na nočník a ani na záchod nechce ísť kakať. Na cikanie sa pekne pýta, ale kakanie drží v sebe kým jej nedám plienku.

Raz sa jej podarilo aj do nočníka vykakať, ale proste nechce. Keď ide kakať, tak povie, že kakám. Zavolám ju na záchod a ona začne plakať a kričať že nie.

Ani úplatky nepomohli. Raz som ju nasilu dala sadnúť a sa jej to zastavilo a nebola potom dva dni. Ja sa bojím, že sa naučí len do plienky a už sa potom vôbec nenaučí.

S cikaním nemá problém vôbec a aj v noci sa vypýta.

Aká môže byť príčina?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba to len skúšať, prelomí sa to skôr či neskôr.

Nebojte sa, určite nebude kakať do plienky do 18 tky, ale nateraz ešte nie je pripravená na kakanie do záchodu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas