Prečo dcérka začala kašľať i napriek tomu, že už týždeň užíva antibiotiká?

Zodpovedané
27. mar 2023

Dobrý deň,

dcérka má 13 mesiacov, užíva už 7. deň Zinnat kvôli zistenej baktérii v hrdle. Lieky zaúčinkovali, vôbec nekašľala, nemala soplík a aj pekne dýchala.

Po týždni začala škaredo kašlať. Včera to bol suchý kašeľ, no dnes už vlhký. Kašle aj zo spánku čo doteraz nebolo. Chodíme von, malá ešte nechodí, čiže je len v kočíku alebo na hojdačke. Obliekam ju primerane počasiu, užíva vitamín C, Fenistil, probiotiká a sirup Solmucol.

Mohla ochorieť z toho, že chodíme von na prechádzku a aj napriek tomu, že užíva antibiotiká?

Ďakujem

Dobrý deň,

mohla ochorieť s kontaktom s nejakým vírusom počas liečby bakteriálnej infekcie. To by zodpovedalo klinike - najprv suchý kašeľ, na ďalší deň vlhký.

Nateraz by som liečbu nemenila. Na kašeľ nedávala nič špeciálne. Iba režimové opatrenia, teda zvýšiť pitný režim, odsávať noštek, ak je plný. Plus nechať dcérku v pokoji liečiť sa ďalej doma.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas