Prečo 9 týdňovému bábätku zapácha moč?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

máme 9 týždňové bábätko. Posledné dva dni som si všimla, že moc má o moc viac výraznejší zápach moču. Nepríde mi to ani ako amoniak a ani ako ryba. Je to proste taký zvláštny zápach. Cítiť to aj cez zapnutú plienku.

Môže to byt prosím niečo vážne?

Je potrebné to riešiť?

Prestala som kojiť a prešli sme už čisto len na umelé mlieko. Doteraz som kojila (aj keď málo) a dokrmovala.

Ďakujem

Dobrý deň,

a počet pocikaných plienok sa nezmenil? Či nemôže ísť o známku dehydratácie. To mi príde najpravdepodobnejšie.

Zápach moču môže indikovať aj mnoho iných ochorení, ale nie osamote. Boli by prítomné iné príznaky ako neprospievanie, veľké bruško, chudnutie, plač, zmena vedomia či regres vo vývoji (prestalo by sa načahovať, usmievať, sledovať).

Odsledujte či dávate dostatočné dávky mliečka vzhľafom k váhe dieťatka. Ak by zápach moču pretrvával, navštívte lekára (aj s odobratým močom do skúmavky, alebo si ho aj sami vyšetríte doma papierikom z lekárne).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas