Prečo 8 mesačnej dcérke už tretíkrát sfialovela spodná pera?

Zodpovedané
18. máj 2022

Dobrý deň,

8 mesačná dcérka má fialovú spodnú peru. Všetko dáva do úst. Už to má asi tretíkrát. Objaví sa to a o pár dni zmizne.

Môže mať niečo so srdiečkom?

Keby mala problém so srdiečkom, tak by omodrela len jedna časť pery alebo celé ústa?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri problémoch so srdcom by omodreli celé pery. Predpokladám v tomto prípade o asociáciu s tým, že dáva veci do úst a dochádza k mikrotraumatizácii v mieste, ktoré potom zmodrá.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas