Prečo 22-mesačnej dcérke pri plači omodrieva okolie úst?

Zodpovedané
14. jún 2022

Dobrý deň,

keď 22-mesačná dcérka plače, tak jej zmodrie okolo úst. Nevie sa nadýchnuť a na pár sekúnd stráca ako keby vedomie. Potom sa hlbokým nádychom preberie a plač pokračuje. Prvýkrát sa to stalo vtedy, keď môj otec (jej dedko) od nej odišiel na balkón. A už sa to asi 2x od vtedy zopakovalo ale pri iných príležitostiach.

Prečo sa to deje?

Mám sa začať báť?

Čo mi poradíte v takejto situácii?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o tzv. zachádzanie sa. Keď to spraví, treba do nej fuknuť (do tváre), aby sa nadýchla. Omodrieva pretože sa dlhšie nenadýchne, na perách to je vidno najrýchlejšie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas