Prečo 20 mesačný syn stále plače?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

môj 20 mesačný syn stále plače. Pri pôrode vdýchol plodovú vodu a následne sme chodili aj na neurológiu. Vraj je v poriadku. Mal len zvýšený hypertonus. Vždy bol veľmi nervózny a uplakaný, ale teraz to už je veľa. Od rána do večera vždy plače a plače a ešte je do toho aj nervózny. Hádže sa o zem a nechce sa ani pomojkať. V noci sa nám tiež niekedy zobudí s takým plačom. Keď ho chcem vziať na ruky, tak sa začne vypínať, hádzať a nedá sa ho ani udržať. Je stále strašne nervózny. S deťmi sa vie chvíľu pohrať, ale potom to zase začína. Keď sa mu niečo nepáči, tak hneď rev. Sme už zúfalí, lebo pri každej činnosti sa to opakuje.

Sú potrebné nejaké vyšetrenia?

Ako zmierniť synčekovu nervozitu?

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažko povedať či ide o obdobie vzdoru (echt vzdoru), alebo nejaký následok niečoho (problémy v rodine, odstavenie, narodenie súrodenca, odplienkovanie, zobratie cumlíka), čo v ňom vyvolalo psychický nepokoj alebo aj niečo medicínske (odporúčam vyšetrenie pediatrom, prípadne neurológom).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas