Prečo 20-mesačná dcéra rozpráva "plynulou" hatlaninou?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

dcéra má 20 mesiacov. Od asi roka začala rozprávať rečou, takou nie bľabotavou, ale svojou detskou hatlaninou. Trvá jej to dodnes, aj keď už dlhšie pozorujeme, že "chytá" veľa slov. Tie ako mama, ocko, babka a podobne. To už vie dávno. Všetko, čo od nej chceme, vie pekne zopakovať. Ale tá jej vlastná reč, ktorú používa pre seba - hatlanina - je plynulá a rozpráva tak, akoby jej to všetko dávalo zmysel.

Čím to môže byť, prečo tak rozpráva?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to jej vekom. Je to v podstate normálne, že rozpráva svojou rečou. Predpokladám, že vy jej veľa z vecí rozumiete.

Ak pozerá mobil či telku v iných jazykoch, stopla by som to. Nemusia to deti mať nutne z toho. Je to pre tento vek ešte považované za niečo, čo je v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas