Prečo 17-mesačná dcérka po prekonaní Covidu-19 stále plače a vrieska?

Zodpovedané
10. okt 2022

Dobrý deň,

pred pár dňami sme celá rodina prekonali Covid-19. Naša 17-mesačná dcéra mala 3 dni teploty do 40ºC. Od skončenia teplôt a ostatných príznakov sa však dcéra správa zvláštne (zatiaľ cca 4 dni). Celé dni iba plače a vrieska. Vrieska myslím doslova, taký krik som od nej ešte nepočula. Je to rev ako keby som jej zabuchla prsty do dverí. Reve za všetko, aj bez príčiny, od rána do večera, 75% času. Nevie sa ukľudniť. Idú jej aj zuby, ale kvôli ním nikdy až takéto scény nerobila.

Čo mám robiť?

Aký problém môže mať dcérka?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade by som dieťa dala vyšetriť lekárovi. Ak ten nepríde na objektívny medicínsky problém, tak môže ísť o následok ochorenia - ako negatívnu skúsenosť (napr. podávanie liekov, teploty a diskomfort).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas