Prečo 15 mesačné dieťa odmieta jedlo?

Zodpovedané
23. máj 2019

Dobrý deň,

mám 15 mesačného syna, ktorý posledný týždeň úplne odmieta jesť. Pýta si iba materské mlieko. Začalo to odmietaním ovocia, potom zeleniny a cestovín. Jediné čo zjedol bol biely jogurt a teraz už ani ten. Keď vidí lyžičku, tak ani neochutná a hneď plače.

Nenútim ho, ale trápi ma to. Pozerala som, či mu nejde nejaký zub, ale nikde ani stopy.

Čo mám robiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

môže ísť práve o prerezávanie zúbkov, alebo ho môže bolieť bruško - na vrub začínajúcej resp. prebiehajúcej brušnej virózy.

Dávajte skôr suchšiu diétnu stravu - pečivo, ryža, zemiačik, a samozrejme Vaše materské mlieko.

Ak dostatočne močí, stolica odchádza spontánne, vetry sú, nevracia prúdom, tak pôjde iba o prechodný stav, ktorý sa upraví.

Môžete nasadiť probiotiká, aspoň na mesiac.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas