Poradíte mi ohľadom hlavičky skoro trojmesačného bábätka?

Zodpovedané
9. jan 2021

Dobrý deň,

synček sa narodil s mierne vystúpeným čelom na pravej strane a nezhoršuje sa mu to. Celkovo bol veľký.

Zistila by som, keď bábätku zrastú tie bočné švy?

Bolo by to zrastené aj od fontanely?

Nakoľko od fontanely je hmataná ta medzierka.

Hlavička mu rastie pekne. Narodil sa s obvodom 36 cm a teraz ako skoro trojmesačný má 40,5 cm.

Ďakujem

Dobrý deň,

obvod hlavičky je vnorme to znamená, že rastie tak ako má. Medzierky mimo fontanely nebývajú hmatné, býva ešte vzadu malá fontanelka a niektorým bábätkám po ceste k nej je cítiť rozostúpenie švu ale naboku nie.

Neviem preto presne posúdiť o čom píšete, najlepšie spravíte ak sa spýtate a ukážete pani doktorke na poradni, čo myslíte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas