Poradí si telo pri liečbe zahnisaného oka aj bez antibiotík?

Zodpovedané
5. jún 2022

Dobry deň,

dcéra brala Pamycon 5 dní na zahnisané očka. Kvapky skončila brať, očká sa zdali byť fajn. Včera bola na plavárni (5 dní po ukončení liečby) a zase sa jej to ráno zhoršilo, ale nie až tak ako pred kvapkami.

Mám nádej, že si dcérka sama poradí a môžem počkať pár dní?

Môže si telo poradiť aj bez antibiotík?

Cez deň má očká čisté, ani opuch. Nebolia ju, no ráno ich mala s karpinkami.

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvej línii by som očká čistila O-Septonexom. Potom sa uvdí, či si s tým telo poradí. Samozrejme môže, ale aj nemusí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas