Počujem hlasný tlkot srdca dvojročného syna. Je potrebné kardiologické vyšetrenie?

Zodpovedané
16. feb 2022

Dobrý deň,

mám dvojročného syna, ktorý spáva s nami v posteli. Keď je pri mne blízko, tak počujem ako mu bije srdce. Počuje to aj môj partner.

Spomínala som to aj doktorke. Tá sa vraj s tým ešte nestretla.

Je potrebné kardiologické vyšetrenie?

Ďakuejem

Dobrý deň,

hlasný srdcový tlkot nie je chorobným prejavom, pokiaľ je inak všetko v poriadku - pravidelný rytmus, frekvencia za minútu, atď.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas