Po akom nepovinnom očkovaní nie je u dieťaťa zvýšená teplota?

Zodpovedané
7. mar 2023

Dobrý deň,

chcela by som dať očkovať svoju 2-ročnú dcéru buď proti žltačke, ovčím kiahňam alebo meningokokom. Keďže pri teplotách sa u nej vyskytli febrilné kŕče, (už pri 38°C), veľmi sa bojím privodiť jej teplotu. Preto by som chcela zatiaľ zvoliť také nepovinné očkovanie, kde je riziko teploty ako následok najmenej pravdepodobné.

Pri akom nepovinnom očkovaní sa vôbec nezvykne vyskytovať teplota ako nežiadúci účinok?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi individuálna situácia.

Z praxe asi najviac teplôt býva po meningokokovom očkovaní vakcínou Bexsero. Ostatné očkovania sú menej "rizikové" z pohľadu výskytu teplôt po očkovaní.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas