Po akom čase viem vylúčiť, že pád dcérky z postele ostane bez následkov?

Zodpovedané
22. dec 2022

Dobrý deň,

včera mi spadla 8-mesačná dcéra počas spánku z postele. Pád som nevidela, ležala na chrbte. Hneď som ju zobrala plačúcu na ruky. Po minúte sa utíšila a fungovala ako bežne. Nikde na tele ani na hlavičke som nenašla nič udreté. Pre istotu som išla na chirurgiu a tam mi povedali, že ju mám len doma kontrolovať. Asi po 23 hodinách trošku vyvrátila niečo ako skysnuté mlieko, ale to sa u nej zvykne stať. Aj tak som radšej zavolala na chirurgiu a povedali, že je to skôr následok mlieka, keď to bolo len v minimálnom množstve. RTG ani nič podobné jej nerobili, keďže sa javí v poriadku.

Po akom čase viem vylúčiť, že tento pád nebude mať žiadne vážne následky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa do 48 hodín od pádu nezmení jej neurologický stav, nebude opakované vracanie, tak je v poriadku - bez následkov.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas