Plače dcérka kvôli tlačiacim sa zúbkom?

Zodpovedané
14. máj 2019

Dobrý večer,

moja dcérka posledné dni veľmi plače, a to vždy, keď má ísť večer spať. Dokáže plakať aj hodinu, odtláča ma a potom zase stíska za ruku. Kričí, plače, hádže sa. Tlačia sa jej očné zuby. Horné sú prerezané, ale spodné sú navreté. Gél a ani Nurofen nepomáha.

Môže dcérka plakať kvôli zúbkom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri takýchto prejavoch môže ísť o syndróm rastu chrupu. Géliky dávajte, skúste aj hračky na to určené (z chladničky).

Ak je inak dcérka v poriadku - vetry odchádzajú, stolica odchádza, nevracia prúdom, nemá vysoké horúčky, tak treba iba vydržať toto náročnejšie obdobie, ktoré sa ešte bude viackrát opakovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas