Odporúčate helmu proti pádom?

Zodpovedané
9. dec 2021

Dobrý deň,

8 mesačný syn sa naučil sedieť, ale zatiaľ je to len pár dní a ešte v tom nie je úpne stabilný. Už dvakrát sa mi stalo, že ako sedel, tak sa bláznil. Prevrátilo ho ako vrecko zemiakov dozadu na hlávku. Sedela som v oboch prípadoch pri ňom, ale stalo sa to tak rýchlo, že som proste nestihla zareagovať.

Padol na penovú podložku. Zľakol sa a poplakal si. Potom sa hral bežne ako vždy. Zakaždým mu pre istotu kontrolujem zreničky, či nie je malátny nezvracká.

Čítala som, že existuje helma na hlavu, aby sa neudrel počas pádu.

Je to vhodné?

Alebo by som mu tým skor uškodila?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, neodporúčam.

Dieťa sa musí naučiť aj padať, helma by tento proces mohla narušiť. Treba iba dávať pozor, aby sa neudrel o roh.
Na podložku by to malo byť bezpečné. Tomu nezabráni žiadny, ani ten najobozretnejší rodič.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas