Odmieta dcérka umelé mlieko kvôli zúbkom?

Zodpovedané
23. feb 2023

Dobrý deň,

dcéra má 11 mesiacov. Do minulého týždňa bola dojčená a jedla príkrmy. Od minulého týždňa namiesto materského mlieka pije Sunar Complex 2, ktorý pila aj dovtedy avšak iba občas. Momentálne ho pije približne 3x denne.

Približne pred 4 dňami ju začalo preháňať, je nervózna, odmieta hustú stravu a neustále si tlačí do úst. Všimla som si, že jej zrejme pôjdu horné zúbky 1tky.

Môže i napriek tomu hnačka súvisieť s uvedeným UM, alebo sa podľa Vás jedná čisto o prejavy pri zuboch?

Viem, že uvedené príznaky sú pri zuboch bežné, ale zneistieva ma to kvôli prechodu na UM.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

to sa nedá odlíšiť - či ide o reakciu na mliečko, či má ľahkú virózu pri zúbkoch. Ak by jej nevyhovovalo mliečko, bude stav dlhodobejší, bude nespokojná a možno sa pridružia aj iné symptómy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas