Odkedy je potrebné dávať dieťaťu desiatu a večeru?

Zodpovedané
19. mar 2020

Dobrý deň,

dcérka má 8 mesiacov, je kojená. Prikrmovať sme začali po ukončenom 6. mesiaci. Zaviedli sme mäsovo-zeleninový príkrm na obed a na olovrant ovocie. Zo začiatku príkrmy odmietala.

Odkedy je potrebné dávať desiatu a večeru?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

presné odporúčanie na toto nie je. Proste tak postupne, podľa toho ako dieťa priberá, prospieva, ako je hladné, ako toleruje tuhú stravu atď.

V 8. mesiaci by jedálniček mohol vyzerať takto:
RÁNO - kojenie
DESIATA - začať ponúkať ovocie - buď vo forme mixovanej alebo aj tuhej, v akej dieťa toleruje. OBED - mäsovozeleninový príkrm
OLOVRANT - ak ovocie, v podstate ani to nie je problém, prípadne kúsok bieleho rožteka namočeného, detskú piškótu atď.
VEČERA - už môžete začať pomaly tiež zavádzať - napr. bezmliečnu kašu alebo pečivo.

Pri každom bezmliečnom príkrme môžete dieťatko aj nakojiť. Od 9.-10 mesiaca môžete podávať na olovrant obyčajný biely jogurt, s probiotickou kultúrou alebo detské jogurty Hipp, Hami Nestlé.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas