Odidvom deťom vyšli pozitívne domáce antigénové testy. Budú mať niekde zaznamenané, že prekonali Covid-19?

Zodpovedané
26. júl 2022

Dobrý deň,

8-ročný syn mal 22. júla pozitívny antigénový test na Covid-19. Od 23. júla je pozitívna aj moja 5-ročná dcérka. Deťom som urobila domáci AG test, všetko som nahlásila našej detskej lekárke.

Ak mám správne informácie, tak nemajú nárok na bezplatný PCR alebo AG test, keď nemajú výmenný lístok od pediatra?

Budú mať deti niekde zaznamenané, že prekonali Covid-19?

Budú mať v covid pase status prekonanej osoby?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že nebudú mať v tomto prípade záznam v covid pase. Skúste sa informovať priamo telefonicky u Vašej doktorky, ak takýto záznam potrebujete.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas